Tartalomjegyzék

Őszi helyi TDK: 2020. november 26. (csütörtök) 13:00-tól

Határidők

Jelentkezési határidő (absztrakt elektronikus elküldéssel): 2020. november 09-e (hétfő) 12:00.

A TDK dolgozat feltöltési határideje: 2020. november 16-a (hétfő) 12:00.

Az őszi forduló megrendezésének ideje: 2020. november 26-a (csütörtök) (programfüzet csak november 23-tól lesz elérhető, és csak elektronikus formában)\\

Jelentkezés:

Felhívjuk a figyelmet arra, hogy egy hallgató ugyanazzal a pályamunkával csak egyetlen szekcióba jelentkezhet!

Egy dolgozathoz max. 2 témavezető tartozhat!

A jelentkezés egy egyoldalas Összefoglalóval (Absztrakt) (max. 2500 karakter) és a letölthető TDK_regisztracio_adatlap nevű űrlap elektronikus elküldésével történik (Dr. Hamari Zsuzsanna, Mikrobiológiai Tanszék részére hamari@bio.u-szeged.hu címre).


Absztrakt leadási határidő: 2020. november 09-e (hétfő) 12 óra

Az Absztrakt formája:

Terjedelme egy oldal, táblázat vagy ábra nem lehet benne és tartalmazza szigorúan az alábbi sorrendben a következőket (lásd példa):

A dolgozat rövid ismertetése, max. 2500 karakter

A dolgozatok feltöltésének határideje: 2020. november 16-a (hétfő), 12 óra, a Biológia Intézet honlapján a Hallgatóknak/TDK/TDK pályamunka feltöltéséhez regisztráció és a file feltöltése elérhetőségi útvonalon.

A dolgozatok elkészítésének módja és a formai követelmények megegyeznek a 2021. évben megrendezésre kerülő XXXV. OTDK biológia szekció felhívásában feltüntetettel (elérhető a www.otdt.hu oldalon)
Az OTDK követelmény, amit a helyi TDK-ra is vonatkozik röviden:

A dolgozat terjedelme nem haladhatja meg a 40 oldalt (a Tételes szerzői hozzájárulással és az esetleges Függelékkel együtt).

A dolgozat javasolt felépítése: Fedőlap, Tartalomjegyzék, Bevezető, Célkitűzés, Anyag és módszer, Eredmények és értékelésük, Összefoglalás, Köszönetnyilvánítás, Irodalom, + Függelék (ha van), valamint a Tételes szerzői hozzájárulás.

A dolgozat fedőlapján szerepeljen: „Biológia TDK 2020, őszi forduló”, a dolgozat címe, készítők neve (max. 2 szerző), szakja, évfolyama, az intézmény neve (pl. Szegedi Tudományegyetem); illetve ha nem egyetemi kutatóhelyen készült, akkor ezen intézmény neve is a nevező egyetem neve mellett, végül a témavezető(k) (max. 2 témavezető) neve.

További elvárások: méret: A/4; sorköz: 1,5; betűtípus: Times New Roman; betűk nagysága: 12; margó: 2,5.

A TDK-pályamunkának és a szakdolgozatnak minimálisan legalább a következőkben kell eltérnie: A TDK-pályamunka és a szakdolgozat/diplomamunka témája megegyezhet, de a címe nem. A TDK-pályamunka szövegének legalább 5 %-ban el kell térnie a szakdolgozat/diplomamunka szövegétől.

A dolgozatban szereplő ábrákat és táblázatokat számozni kell és a szövegben, ennek megfelelően kell hivatkozni rájuk. Az ábrák és a táblázatok megjelenítésekor az ábrák feliratozását és az ábraaláírást a tudományos folyóiratok által elfogadott formában kell végrehajtani. Az irodalmi hivatkozásokat a nemzetközi tudományos folyóiratokban alkalmazott bármely forma szerint, de egységesen kell a szövegbe beilleszteni és az Irodalomjegyzék részben felsorolni. A hivatkozások szövegközi számozása nem javasolt (de elfogadható, ha az adott tudományágban ez a szokásos forma).

A jelentkezések alapján készítjük el a Jegyzőkönyvet és Programfüzetet, amelyeket el kell küldenünk az OTDT-nek. Ezzel igazoljuk, hogy a dolgozat a helyi konferencián bemutatásra és elfogadásra került. Kérjük, hogy minden adat (Pályázó/k neve, stb.) pontos legyen. Ha a későbbiekben, az OTDK-ra való jelentkezés adatai nem egyeznek meg a helyi konferenciára beadott adatokkal, a pályázó hallgatót kizárják az OTDK szereplésből.

FONTOS, hogy a dolgozat címe ne egyezzen meg a szak- vagy diplomadolgozat címével!

Előadás:

  1. A bemutatott munka utolsó diája nem a korábban szokásos köszönetnyilvánítás, hanem a „Tételes Szakmai Hozzájárulás” kell hogy legyen (ez megegyezik a 2021-es OTDK követelményével).
  2. Kérem az előadókat, hogy a konferencia előtt 15 perccel legyenek a helyszínen, hogy legyen idő arra, hogy az előadásokat a számítógépre felvigyék.
  3. Az előadás + vita időtartama 15 perc előadás + 5 perc vita. A megadott idők betartását rendkívül szigorúan vesszük, a rendelkezésre álló idő túllépése pontlevonással járhat!
  4. Az előadások sorrendje nem feltétlenül a program szerinti sorrend.


A 2020. évi Őszi helyi biológia TDK programfüzete elektronikus formában a Biológia Intézet honlapján november 20-tól lesz elérhető.

Szeged, 2020. szeptember 03.

						 Dr. Hamari Zsuzsanna
						    egyetemi docens
						Mikrobiológiai Tanszék