Tartalomjegyzék

TDK

A Tudományos Diákköri tevékenység eredményeit a biológiát érintő tudományterületeken (ez legtöbbször egyben a szaklaboratóriumi munka eredményei) az aktív hallgatói státusszal rendelkező hallgatók a helyi Tudományos Diákköri Konferencia (TDK) biológia tagozatában mutathatják be minden páros év tavaszi vagy őszi félévében (helyi tavaszi, vagy helyi őszi TDK fordulókon).

Miért induljak a helyi TDK konferencián?

Miért induljak az Országos TDK (OTDK) konferencián?

Kik vehetnek részt a helyi TDK-n, és kik vehetnek részt az OTDK-n?

TDK pályamunkát bármely aktív hallgatói státusszal rendelkező SZTE hallgató beadhat a tavaszi vagy őszi helyi TDK fordulóra. A TDK pályamunka a jelen előírások értelmében kísérletes munkán kell hogy alapuljon. Ennek értelmében a szakirodalom feldolgozás jellegű tudományos művek nem felelnek meg a TDK pályamunka kritériumának.
OTDK-n csak azok a hallgatók vehetnek részt, akik a helyi TDK-n bemutatták a pályamunkájukat és a helyi TDK zsűrije javasolta a pályamunkájuk OTDK-ra történő továbbjutását.

Hogyan sorolják be a pályamunkámat az egyes szekciók valamelyikébe?

A beérkezett pályamunkákat témájuk alapján tematikus tagozatokba sorolják, melyekhez háromfős szakmai zsűrit állítanak fel a tagozat szakterületének megfelelően. Mivel az OTDT szabályzata szerint egy tagozatban minimum 5 pályamunkát kell bemutatni, ez a korlátozás néha lehetetlenné teszi, hogy „tiszta” tagozatokat (egy speciális szakterületet magába foglaló) hozzanak létre a helyi konferencián. Az elmúlt 20 évben minden évben előfordult, hogy kevert tagozatokat kellett felállítani, ahol párosították a szakterületeket. A párosítások szerencsés esetben könnyen elfogadhatóak (például a biokémia párosítása a molekuláris biológiával, a mikrobiológia párosítása az immunológiával és